Kohkood salos ekoturizmas: kaip paskutinė nepaliesta Tailando sala nustato naujus tvaraus kelionių standartus. Tyrinėkite inovacijas, bendruomenių poveikį ir ateities augimą atsižvelgiant į ekologišką turizmą Kohkood. (2025)
- Įvadas: Kohkood salos unikalus ekoturizmo patrauklumas
- Ekologinė reikšmė ir biologinės įvairovės karštinės taškai
- Tvari apgyvendinimas ir žalios iniciatyvos
- Bendruomenių įsitraukimas ir vietos įgalinimas
- Ekologinės veiklos ir atsakingos kelionių patirtys
- Vyriausybių politikos ir aplinkosaugos reglamentai
- Technologijų vaidmuo skatinant tvarų turizmą
- Rinkos tendencijos ir visuomenės susidomėjimas: 2024–2030 prognozė
- Iššūkiai ir sprendimai, saugant Kohkood ekosistemą
- Ateities perspektyvos: augimo potencialas ir pasaulinė įtaka
- Šaltiniai ir nuorodos
Įvadas: Kohkood salos unikalus ekoturizmo patrauklumas
Kohkood sala, esanti rytų Tailando įlankoje, tapo tvaraus turizmo modeliu Pietryčių Azijoje. Pasigirti nepriekaištingomis paplūdimiais, gausybe atogrąžų miškų ir gyvybingomis jūrų ekosistemomis, sala yra ketvirta pagal dydį Tailande, tačiau lieka viena mažiausiai išvystytų, todėl tai yra ideali kryptis ekoturizmui. Nuo 2025 metų Kohkood įsipareigojimas mažos poveikio turizmui matomas jos apribotoje infrastruktūroje, didelių kurortų nebuvime ir stipriame bendruomenių įsitraukime į išsaugojimo pastangas.
Salos unikalus patrauklumas slypi jos pusiausvyroje tarp gamtos išsaugojimo ir lankytojų patirties. Kohkood vietos valdžia, bendradarbiaudama su Tailando turizmo taryba, įgyvendino griežtas zonavimo taisykles ir talpos kontrolę, kad būtų išvengta pervystimo ir apsaugoti jautrios buveinės. Šios priemonės padėjo išsaugoti salos biologinę įvairovę, įskaitant retos mangrovių miškus, koralų rifus ir endemines rūšis. Salos ekoturizmo modelis akcentuoja mažo dydžio, vietos gyventojų valdomas apgyvendinimo paslaugas, ekologiškas veiklas, tokias kaip organizuojami žygiai per džiungles, kajakų ir nardymo ekskursijas, bei švietimo programas, skatinančias aplinkosaugos sąmoningumą tarp lankytojų.
Naujausi duomenys iš Tailando turizmo tarybos rodo, kad lankytojų skaičius Kohkood nuosekliai augo, tačiau tebėra gerokai mažesnis nei labiau komerciniuose Tailando salose, 2024 metais numatomos maždaug 120 000 atvykimų – skaičius, numatomas augti nedaug 2025 metais, kai tvarus kelionės populiarumas augs. Salos turizmo sektorius yra atidžiai stebimas, kad užtikrinti, jog augimas neatitiktų ekologinės vientisumo. Vietos iniciatyvos, remiamos tokių organizacijų kaip Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamentas, apima koralų atstatymo projektus, atliekų mažinimo kampanijas ir bendruomeninių ekoturizmo mokymų programas.
Žvelgdami į priekį, Kohkood yra pasiruošusi sustiprinti savo poziciją kaip pirmaujančią ekoturizmo kryptį regione. Nuolatiniai bendradarbiavimai tarp vietos suinteresuotųjų šalių, vyriausybių agentūrų ir tarptautinių išsaugojimo grupių tikimasi, kad padidins aplinkos apsaugą ir bendruomenių naudą. 2025 metų ir vėlesnių metų perspektyvos rodo, kad Kohkood ir toliau pritrauks aplinkos sąmoningus keliautojus, ieškančius autentikos, mažo poveikio patirčių, tuo pačiu tarnaujant kaip modelis tvariam salų turizmui Tailande ir platesnėje Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.
Ekologinė reikšmė ir biologinės įvairovės karštinės taškai
Kohkood sala, esanti rytų Tailando įlankoje, vis labiau pripažįstama kaip svarbi ekologinė zona ir ekoturizmo centras Pietryčių Azijoje. Nuo 2025 metų salos santykinai nepaliestos kraštovaizdžiai – apimančios tropinius atogrąžų miškus, mangrovių pelkes ir koralų rifus – palaiko nepaprastą augalijos ir gyvūnijos įvairovę. Salos miškuose gyvena kelios endeminės ir retos augalų rūšys, tuo tarpu jos pakrantės ir jūros aplinkos suteikia buveines daugybei žuvų, vėžiagyvių ir koralų rūšių, kai kurios iš jų laikomos pažeidžiamomis ar artėjančiomis prie nykimo.
Naujausi biologinės įvairovės vertinimai, koordinuojami Tailando Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamento (DNP), pabrėžė Kohkood vaidmenį kaip biologinės įvairovės karštinėje. 2023–2024 metais atlikti tyrimai užfiksavo daugiau nei 120 paukščių rūšių, įskaitant orientalinius baltauodegius kalakutus ir kelias migracines pakrančių paukščių rūšis, taip pat monitorių driežų, varliagyvių ir retų drugelių populiacijas. Aplinkiniams koralų rifams, stebimams bendradarbiaujant su Jūrų ir pakrančių išteklių departamentas (DMCR), pasirodė esąs atsparūs, palyginti su kitomis regionais, kai gyvo koralo uždengimo rodiklis kai kuriose vietose viršijo 40% – skaičius, kuris žymiai didesnis už nacionalinį vidurkį, kurį paveikė nupijimo įvykiai kitur Tailande.
Kohkood mangrovių miškai, užimantys maždaug 200 hektarų, vaidina svarbų vaidmenį anglies pėdsakų mažinime ir kranto stabilizavime. Šios ekosistemos taip pat yra svarbūs jaunų žuvų ir vėžiagyvių darželiai, padedantys tiek vietinėms žuvų pramonei, tiek platesnei jūrų biologinei įvairovei. DNP ir DMCR inicijavo bendruomenėmis pagrįstus stebėjimo ir atkūrimo projektus, įtraukdami vietinius gyventojus ir ekoturizmo operatorius į mangrovių atkūrimo ir koralų rehabilitacijos veiklą. Šie pastangų suderinti su Tailando įsipareigojimais pagal Biologinės įvairovės konvenciją ir šalies Nacionaline biologinės įvairovės strategija ir veiksmų planu.
Žvelgdami į ateitį, Kohkood ekologinė reikšmė, tikėtina, padidės, kai Tailandas sustiprins savo dėmesį tvariam turizmui ir biologinės įvairovės išsaugojimui. Sala yra pozicionuojama kaip modelis mažo poveikio ekoturizmui, kai kuriamos naujos gairės lankytojų valdymui, atliekų mažinimui ir buveinių apsaugai, kurios kuriamos DNP ir vietos valdžios. Nuolatinis mokslinis stebėjimas ir bendruomenių įsitraukimas numatomas, kad toliau sustiprintų salos statusą kaip biologinės įvairovės karštinė, užtikrinant, kad ekoturizmo augimas remtų unikalias ekologines vertybes, o ne jas žalotų.
Tvari apgyvendinimas ir žalios iniciatyvos
Kohkood sala, esanti rytų Tailando įlankoje, tapo modeliu tvariam apgyvendinimui ir žalios iniciatyvos šalies ekoturizmo sektoriuje. Nuo 2025 metų salos viešojo maitinimo pramonė vis labiau suderinta su pasauliniais tvarumo standartais, kuriuos skatina tiek vyriausybių politikos, tiek augantys ekologiškai sąmoningų keliautojų poreikiai. Tailando turizmo taryba (TAT), oficiali organas, atsakingas už turizmo plėtrą, prioritetiniu būdu traktavo mažo poveikio turizmą Kohkood, ragindama kurortus ir svečių namus priimti aplinkai draugiškas praktikas.
Reikšmingas skaičius apgyvendinimų Kohkood dabar veikia pagal Žaliojo lapo sertifikavimą, programą, kurią remia Žaliojo lapo fondas, kuris yra ne pelno siekianti organizacija, įkurta bendradarbiaujant su TAT ir kitais suinteresuotaisiais subjektais. Šis sertifikavimas vertina viešbučius pagal tokius kriterijus kaip energijos efektyvumas, atliekų valdymas, vandens taupymas ir bendruomenių įsitraukimas. 2025 metų pradžioje daugiau nei 60% vidutinio iki aukšto lygio kurortų saloje gavo bent vieną Žaliojo lapo sertifikavimo lygį, kas atspindi didelį augimą, palyginti su ankstesniais metais.
Svarbiausi žalios iniciatyvos Kohkood apima plačią saulės energijos sistemų naudojimą, kai kuriuose kurortuose dabar generuojama reikšminga dalis elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Vandens taupymo priemonės, tokios kaip lietaus vandens surinkimas ir pilkųjų vandenų perdirbimas, taip pat tampa standartine praktika. Daugelyje apgyvendinimų vienkartiniai plastikai buvo panaikinti, pasirenkant biologiškai skaidžius pakaitalus ir užpildomas įrangas. Atliekų atskyrimo ir kompostavimo programos įgyvendinamos bendradarbiaujant su vietos valdžios ir bendruomenių grupėmis, mažinant sąvartynų išlaidas ir remiant vietos žemės ūkį.
Bendruomeniniu turizmu yra dar viena Kohkood tvarumo požiūrio pagrindas. Keletas ekologiškų kurortų bendradarbiauja su vietinėmis žuvininkų kaimynystėmis, kad pasiūlytų autentiškas kultūrines patirtis, užtikrinant, kad turizmo pajamos tiesiogiai naudingos vietos gyventojams. Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamentas (DNP), kuris valdo salos saugomas teritorijas, glaudžiai dirba su apgyvendinimo paslaugų teikėjais, kad įgyvendintų lankytojų apribojimus ir skatintų atsakingas sąveikas su laukine gamta, ypač jautriuose mangrovių ir koralų rifų buveinėse.
Žvelgdami į priekį, šviesi tvaraus apgyvendinimo perspektyva Kohkood yra teigiama. 2025–2027 metų TAT strateginis planas apima papildomas paskatas žaliosioms investicijoms ir siekia padaryti Kohkood vėliavinę kryptį mažai anglies dioksido išmetamosioms turizmos Tailande. Nuolatinis bendradarbiavimas tarp viešojo sektoriaus, ne pelno siekiančių organizacijų ir privataus sektoriaus tikimasi skatinti inovacijas ekologiškame svetingume, pozicionuojant Kohkood kaip vadovaujančią tvaraus salų turizmo pavyzdį Pietryčių Azijoje.
Bendruomenių įsitraukimas ir vietos įgalinimas
Bendruomenių įsitraukimas ir vietos įgalinimas yra esminiai tvaraus ekoturizmo plėtros aspektai Kohkood saloje 2025 ir ateinančiais metais. Kaip viena iš mažiau išvystytų Tailando salų, Kohkood tapo pavyzdžiu, kaip įtraukti pagrindines bendruomenes į turizmo planavimą ir aplinkosaugos valdymą. Vietinės bendruomenės, įskaitant žuvininkų kaimus ir indėnų grupes, vis dažniau yra įtraukiamos į sprendimų priėmimo procesus, susijusius su turizmo veikla, išteklių valdymu ir naudų dalijimu.
2025 metais kelios bendruomenėmis pagrįsto ekoturizmo iniciatyvos gauna paramą iš Tailando turizmo tarybos (TAT), kuri prioritetiniu būdu traktuoja Kohkood kaip savo „Atsakingo turizmo” kampanijos dalį. Šios iniciatyvos apima organizuojamus mangrovių turus, tradicinių amatų dirbtuves ir nakvynės programas, leidžiančias lankytojams patirti autentišką vietinę kultūrą, tiesiogiai remiant šeimas šeimininkes. TAT teikia mokymus ir rinkodaros paramą vietos verslininkams, užtikrindama, kad ekonominė nauda liktų bendruomenėje ir kad turizmo augimas derėtų su aplinkosauginiais tikslais.
Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamentas (DNP) atlieka svarbų vaidmenį, įgalindamas vietinius suinteresuotus asmenis bendradarbiavimo metodu valdydamas saugomas teritorijas, tokias kaip Klong Chao krioklys ir Ao Yai mangrovių miškai. 2025 metais DNP plėtė savo bendruomenės rangerių programą, įdarbindama gyventojus stebėti biologinę įvairovę, vykdyti išsaugojimo reglamentus ir šviesti turistus apie tvarius veiksmus. Šis požiūris ne tik kuria darbo vietas, bet ir skatina jausmą, kad vietiniai gyventojai gali didžiuotis saugodami savo natūralią paveldą.
Duomenys iš Turizmo ir sporto ministerijos (MOTS) rodo, kad bendruomeninėms ekoturizmo verslams Kohkood per pastaruosius metus pajamos padidėjo 15%, o daugiau nei 60% ekoturizmo susijusių verslų dabar priklauso arba yra valdomi vietinių gyventojų. Ši tendencija turėtų tęstis, kadangi vis daugiau kaimo gyventojų gauna mokymus svetingumo katerizavimo, kalbos įgūdžių ir aplinkosaugos valdymo srityse, remiamas vyriausybinės paramos ir partnerystės su ne pelno siekiančiomis organizacijomis.
Žvelgdami į priekį, bendruomenių įsitraukimo perspektyva Kohkood ekoturizmo sektoriuje tebėra teigiama. Nuolatinis bendradarbiavimas tarp vietos lyderių, vyriausybių agentūrų ir išsaugojimo grupių turėtų toliau įgalinti gyventojus, stiprinti kultūros išsaugojimą ir užtikrinti, kad turizmo plėtra būtų tvari ir įtraukianti. Salos patirtis vis dažniau minima kaip geriausios praktikos pavyzdys kitoms Tailando kryptims, siekiančioms subalansuoti ekonominį augimą su aplinkos ir socialine atsakomybe.
Ekologinės veiklos ir atsakingos kelionių patirtys
Kohkood sala, esanti rytų Tailando įlankoje, tapo modeliu ekoturizmui Pietryčių Azijoje, vis daugiau dėmesio skiriant ekologinėms veikloms ir atsakingoms kelionių patirtims. Nuo 2025 metų salos turizmo sektorius vis labiau formuojamas tvarumo iniciatyvų, bendruomenių įsitraukimo ir išsaugojimo pastangų, atspindinčių tiek vietinius, tiek pasaulinius atsakingo kelionių tendencijas.
Reikšminga dalis Kohkood ekoturizmo sukasi aplink jo nepriekaištingas natūralias vertybes – gausius atogrąžų miškus, koralų rifus ir nepaliestus paplūdimius. Organizacijos gamtos pasivaikščiojimus ir paukščių stebėjimo ekskursijas organizuoja bendradarbiaudamos su vietinėmis bendruomenėmis, suteikdamos lankytojams edukacines patirtis ir tuo pačiu mažindamos aplinkai daromą poveikį. Nardymo ir snorkelingo ekskursijos vykdomos griežtai pagal gaires, kad būtų apsaugota jūrų biologinė įvairovė, o operatoriai laikosi elgesio kodeksų, nustatytų Tailando turizmo tarybos ir vietos išsaugojimo grupių. Šie kodeksai apima draudimus liesti koralus, maitinti laukinę gamtą ir naudoti vienkartinius plastikinius daiktus ekskursijų metu.
2025 metais keletas kurortų ir turizmo operatorių Kohkood gavo sertifikatus iš Tailando turizmo tarybos už jų tvarias praktikas, tokias kaip atliekų mažinimas, atsinaujinančios energijos naudojimas ir paramos vietos tiekėjams. Salos pagrindiniai ekologiški kurortai taiko lietaus vandens surinkimą, saulės energiją ir ekologiškus sodus, nustatydami standartus regionui. Bendruomenės pagrindu vykstančios turizmo projektoprogramos, dažnai koordinuojamos su Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamentu, leidžia lankytojams dalyvauti mangrovių atkūrimo, paplūdimio valymo ir tradicinių amatų dirbtuvių veikloje, tiesiogiai palaikant vietinį gyvenimą ir skatinant kultūrinį mainą.
Duomenys iš Tailando turizmo tarybos rodo nuolatinį ekologinių kelionių patirčių paklausos augimą Kohkood, o lankytojų apklausos 2024 metų pabaigoje ir 2025 metų pradžioje rodo, kad daugiau nei 60% turistų pasirinks tvarumą, kai renkasi veiklas. Salos talpa aktyviai valdomi, ribojant grupių dydį populiariausiems ekskursijoms ir nuolat stebint jautrias buveines.
Žvelgdami į priekį, Kohkood ekoturizmo perspektyvos lieka teigiamos. Tailando turizmo taryba ir vietos suinteresuotaji grupės bendradarbiauja rengdamos daugiamečių planų, kaip toliau mažinti salos anglies pėdsaką, plėsti išsaugojimo zonas ir stiprinti aplinkosaugos švietimą tiek lankytojams, tiek gyventojams. Šios pastangos numatomos, kad sustiprintų Kohkood reputaciją kaip pirmaujančią atsakingo turizmo kryptį Tailande ir platesniame regione.
Vyriausybių politikos ir aplinkosaugos reglamentai
Kohkood sala, esanti Trat provincijoje Tailande, tapo ekoturizmo centru, kur vyriausybių politikos ir aplinkosaugos reglamentai atlieka svarbų vaidmenį formuojant jos tvarų vystymąsi. Nuo 2025 metų Tailando vyriausybė, per tokias agentūras kaip Tailando turizmo taryba (TAT) ir Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamentas (DNP), tęsia strategijų įgyvendinimą ir tobulinimą, siekdama subalansuoti turizmo augimą ir aplinkos išsaugojimą.
Pagrindinė politika, reguliuojanti ekoturizmą Kohkood, yra „Žaliosios salos” iniciatyva, kuri nustato griežtas taisykles atliekų valdymui, vandens naudojimui ir energijos efektyvumui visiems turizmo operatoriams. Iniciatyva, koordinuojama TAT kartu su vietos valdžios institucijomis, reikalauja, kad kurortai ir turizmo operatoriai laikytųsi ekocertifikavimo standartų, įskaitant atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą ir vienkartinių plastikų mažinimą. 2025 metais patikros ir metiniai auditai buvo intensyvinti, nes nesilaikantys reikalavimų verslai susiduria su bausmėmis arba veiklos licencijų sustabdymu.
DNP, kuris prižiūri salos saugomus miškus ir jūrų zonas, plėtė savo išsaugojimo zonas aplink Kohkood. 2025 metais nauji reglamentai riboja dienos lankytojų skaičių jautriausiose vietose, tokiose kaip Klong Chao krioklys ir Ao Salat mangrovių miškai. Šios priemonės įgyvendinamos per skaitmeninę leidimų sistemą, kuri stebi lankytojų srautus ir užtikrina, kai talpų apribojimai nėra viršijami. DNP taip pat bendradarbiauja su vietos bendruomenėmis stebėti laukinę gamtą ir koralų sveikatą, integruodamas piliečių mokslą į savo išsaugojimo strategijas.
Naujausi duomenys iš TAT rodo, kad po šių politikų įgyvendinimo, atliekų generavimas vienam turistui sumažėjo 18%, palyginti su 2022 metais, tuo tarpu vandens vartojimas per kaštus registruotose apgyvendinimo vietose sumažėjo 12%. Vyriausybė taip pat pranešė, kad 2023–2025 metais 25% padidėjo turizmo verslų, gaunančių ekocertifikatą, skaičius.
Žvelgdami į priekį, Tailando vyriausybė planuoja toliau sugriežtinti aplinkos reglamentus Kohkood, įvedant privalomą aplinkos poveikio vertinimą (EIA) visiems naujiems turizmo infrastruktūros projektams nuo 2026 metų. Taip pat yra siūlymų plėsti jūrų saugomas zonas ir skatinti anglies neutralumo veikimą per mokesčių lengvatas. Šios pažangios politikos siekia užtikrinti, kad Kohkood išliktų modelis tvariam salų turizmui Pietryčių Azijoje, subalansavus ekonomines naudą ir išsaugant unikalią ekosistemą.
Technologijų vaidmuo skatinant tvarų turizmą
Kohkood sala, žinoma dėl savo nepriekaištingų paplūdimių ir gausių atogrąžų miškų, vis labiau naudojasi technologijomis, kad skatintų tvaraus turizmo praktiką 2025 metais ir vėliau. Ekoturizmui tampant centrine salos plėtros strategijos dalimi, skaitmeniniai inovacijų sprendimai integruojami, kad sumažintų aplinkai daromą poveikį, pagerintų lankytojų patirtį ir remtų vietos bendruomenes.
Vienas iš svarbiausių technologinių patobulinimų Kohkood yra sumanios atliekų valdymo sistemų įgyvendinimas. Šios sistemos naudoja IoT jutiklius, kad realiu laiku stebėtų atliekų lygius, optimizuotų surinkimo maršrutus ir sumažintų nereikalingas transporto emisijas. Ši iniciatyva, remiama vietos valdžios kartu su Tailando turizmo taryba, siekia išlaikyti salos ekologinę vientisumą, tuo pačiu metu apgyvendindama vis didesnį ekologiškai sąmoningų keliautojų skaičių.
Skaitmeninės platformos taip pat atlieka svarbų vaidmenį lankytojų švietimo ir įsitraukimo srityje. Interaktyvios mobiliosios programėlės dabar suteikia turistams informaciją apie vietinę biologinę įvairovę, atsakingo elgesio gaires ir realaus laiko atnaujinimus apie išsaugojimo veiksmus. Šios programėlės dažnai kuriamos bendradarbiaujant su Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamentu, skatinančios dalyvavimą piliečių moksliniuose projektuose, tokiuose kaip laukinės gamtos stebėjimas ir paplūdimio valymas, skatinantmai atsakomybę tarp lankytojų.
Atsinaujinančios energijos priėmimas yra dar viena sritis, kurioje technologijos daro pastebimą poveikį. Keletas ekologiškų kurortų Kohkood yra įrengę saulės kolektorius ir energiją taupančias sistemas, taip sumažindami priklausomybę nuo dyzelinių generatorių ir mažindami anglies emisijas. Tailando elektros generavimo valdžia remia pilotinius projektus, siekdama išplėsti mikroelektros tinklo sprendimus, siekdama platesnio atsinaujinančių išteklių integracijos iki 2027 metų. Šios pastangos atitinka Tailando nacionalinius tvarumo tikslus ir nustato standartus kitoms saloms.
Žvelgdami į priekį, technologijomis pagrįsto ekoturizmo perspektyvos Kohkood yra viltingos. Sala tikimasi tapti bandymų vieta, kurioje bus įgyvendinama blockchain technologija, skirta tvarioms apgyvendinimo paslaugoms, didinant skaidrumą ir pasitikėjimą ekologiškai sąmoningiems keliautojams. Be to, tikimasi, kad dirbtinio intelekto analizės naudojimas optimizuos lankytojų srautus, užkertant kelią perpildymui jautriose vietose ir užtikrinant subalansuotą turizmo naudų paskirstymą.
Apibendrinant, Kohkood salos technologijų naudojimas keičia ekoturizmo kraštovaizdį, subalansuodamas augimą su apsauga. Tolesnis bendradarbiavimas tarp vyriausybių agentūrų, vietos verslų ir technologijų teikėjų bus esminis siekiant įgyvendinti salos viziją dėl tvaraus, technologijomis paremtų turizmo ateities.
Rinkos tendencijos ir visuomenės susidomėjimas: 2024–2030 prognozė
Kohkood sala, esanti Trat provincijoje Tailande, tapo ekoturizmo centru Pietryčių Azijoje. Nuo 2025 metų salos rinkos tendencijos atspindi augančią pasaulinę ir vidaus paklausą tvariems kelionių patirčių. Šis pokytis yra skatinamas didėjančio aplinkosaugos sąmoningumo, besivystančių keliautojų pageidavimų ir politikos iniciatyvų iš vietos ir nacionalinių valdžios institucijų.
Naujausi duomenys iš Tailando turizmo tarybos rodo, kad ekoturizmo atvykimai į Kohkood nuo 2022 metų kasmet padidėjo maždaug 12%, viršijant nacionalinį vidurkį salų kryptims. Šis augimas priskiriamas salos mažo tankio plėtros modeliui, griežtoms aplinkosaugos taisyklėms ir bendruomenėms pagrįstoms turizmo projektams. Vietos vyriausybė, bendradarbiaudama su Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų apsaugos departamentu, įgyvendino priemones, tokias kaip naujų kurortų skaičiaus ribojimas, atliekų valdymo protokolų vykdymas ir koralų rifų atkūrimo programų rėmimas.
Visuomenės susidomėjimas Kohkood ekoturizmo pasiūlymais taip pat atsispindi ekologiškų sertifikuotų apgyvendinimų ir turizmo operatorių skaičiaus išaugimo. 2025 metų pradžioje daugiau nei 60% salos viešojo maitinimo verslų gavo sertifikatą iš Tailando turizmo tarybos Žaliojo lapo programos, kuri pripažįsta tvarias praktikas energijos naudojimo, atliekų mažinimo ir bendruomenių įsitraukimo srityse. Ši tendencija numatoma tęstis, prognozuojama, kad iki 2030 metų beveik visi nauji turizmo plėtojami projektai Kohkood turės atitikti griežtus aplinkosaugos standartus.
Žvelgdami į priekį, Kohkood ekoturizmo sektoriaus perspektyvos lieka stiprios. Tailando vyriausybės „Bio-Circular-Green Economy” politikos rėmas, pradėtas 2021 m., turėtų dar labiau skatinti tvaraus turizmo investicijas per mokesčių lengvatas ir techninę paramą. Be to, nuolatinės partnerystės su tarptautinėmis išsaugojimo organizacijomis turėtų sustiprinti biologinės įvairovės stebėjimą ir lankytojų švietimo iniciatyvas saloje.
- 2027 metais sala siekia pasiekti 30% sumažinimą vienkartinio plastiko, remiamas vietos ordinacijų ir visuomenės informavimo kampanijų.
- Lankytojų limitai piko sezonais yra svarstomi siekiant išvengti pervystymo ir apsaugoti jautrias ekosistemas.
- Bendruomeniniu turizmas tikimasi sudarys mažiausiai 40% visų turizmo pajamų iki 2030 metų, užtikrinant, kad vietiniai gyventojai tiesiogiai naudojo ekoturizmo augimą.
Apibendrinant, Kohkood salos ekoturizmo rinka yra pasirengusi nuolatinėms plėtros tendencijoms iki 2030 metų, remiama stiprios politikos paramos, augančios vartotojų paklausos tvariems kelionėms ir aktyvaus vietos bendruomenių bei išsaugojimo valdžios dalyvavimo.
Iššūkiai ir sprendimai, saugant Kohkood ekosistemą
Kohkood sala, žinoma dėl savo nepriekaištingų paplūdimių ir gausių atogrąžų miškų, susiduria su vis didėjančiais iššūkiais, bandydama subalansuoti ekoturizmo augimą ir ekosistemų išsaugojimą. Kadangi lankytojų skaičius prognozuojamas didėti iki 2025 metų ir vėliau, vietos valdžios institucijos ir suinteresuoti asmenys intensyvina pastangas spręsti aplinkos problemas, skatindami tvarų turizmą.
Vienas iš pagrindinių iššūkių yra atliekų valdymas. Padidėjęs turistų aktyvumas lėmė didesnį tvirtoko atliekų kiekį, užpildant salos apribotą šalinimo infrastruktūrą. Atsakydami į tai, Tailando turizmo taryba (TAT) bendradarbiauja su vietinėmis vyriausybių institucijomis, kad įgyvendintų griežtesnes atliekų atskyrimo ir perdirbimo programas. Vietos bendruomenių iniciatyvos, tokios kaip paplūdimių valymo akcijos ir švietimo kampanijos, taip pat įgyvendinamos, siekiant skatinti atsakingą lankytojų elgesį ir sumažinti plastikų taršą.
Kitas reikšmingas susirūpinimas yra turizmo poveikis Kohkood trapios jūros ekosistemoms, ypač koralų rifams ir jūros žolėms. Jūrų ir pakrančių išteklių departamentas (DMCR), vyriausybinė institucija, prižiūrinti jūrų išsaugojimą, 2025 metais pristatė naujas zonavimo taisykles, kad apribotų laivų eismą ir apribotų prieigą prie jautrių teritorijų koralų daugėjimo sezonais. Šios priemonės derinamos su nuolatiniais koralų atkūrimo projektais ir ekologiškų nardymo bei snorkelingo praktikų skatinimu tarp ekskursijų operatorių.
Švaraus vandens trūkumas yra kylantis klausimas, kuris dar labiau paaštrėjo dėl tiek gyventojų skaičiaus augimo, tiek sezoniškumo turistų srautų. Norėdama išspręsti tai, Provincinė vandens tiekimo tarnyba (PWA) įgyvendina pilotinius lietaus vandens surinkimo sistemas ir skatina kurortus priimti vandens taupymo technologijas. Šios pastangos siekia užtikrinti tvarų vandens tiekimą tiek gyventojams, tiek lankytojams, sumažinant slėgį salos natūraliems vandens sluoksniams.
Žvelgdami į ateitį, Kohkood ekosistemos išsaugojimo perspektyvos priklauso nuo tolesnio bendradarbiavimo tarp vyriausybių institucijų, vietos bendruomenių ir privataus sektoriaus. TAT „Žalios salos” sertifikavimo programa, pradėta 2024 metais, tikimasi plėsti 2025 metais, skatindama viešbučius ir turizmo operatorius priimti tarptautiniu mastu pripažintus tvarumo standartus. Be to, DMCR investuoja į išsamesnį biologinės įvairovės ir ekosistemų sveikatos stebėjimą, naudojant palydovinius duomenis ir piliečių mokslą, kad būtų informuojama adaptacinių valdymo strategijų.
Nors iššūkių dar yra, šios integruotos sprendimai atspindi vis didėjantį įsipareigojimą saugoti Kohkood unikalų gamtos paveldą. Jei dabartinės tendencijos tęsis, Kohkood galėtų tapti ekoturismo skatinimo išsaugojimo pavyzdžiu Pietryčių Azijoje per ateinančius kelerius metus.
Ateities perspektyvos: augimo potencialas ir pasaulinė įtaka
Kohkood sala, esanti Tailando Trat provincijoje, vis labiau pripažįstama kaip tvaraus turizmo modelis Pietryčių Azijoje. Nuo 2025 metų salos ekoturizmo sektorius turi didelį augimo potencialą, kurį skatina tiek vyriausybių iniciatyvos, tiek augantis pasaulinis atsakingo kelionių pageidavimas. Tailando turizmo taryba (TAT), oficiali turizmo agentūra šalyje, prioritetiniu būdu traktuoti Kohkood savo „Go Green” kampanijoje, kurios tikslas yra pozicionuoti Tailandą kaip pirmaujančią ekoturizmo kryptį iki 2030 metų. Ši kampanija apima paramą mažo poveikio infrastruktūrai, atliekų valdymo gerinimą ir bendruomenės pagrindu veikiančio turizmo skatinimą.
Naujausi duomenys iš TAT rodo, kad tarptautiniai atvykimai į Kohkood numatomi, kad kasmet augs 12% iki 2027 metų, viršijant nacionalinį vidurkį salų kryptims. Šis augimas priskiriamas salos griežtoms aplinkos reglamentams, tokiems kaip apribojimai plėtojant didelius kurortus ir plastikų mažinimo politikos vykdymas. Vietos valdžios institucijos, bendradarbiaudamos su Nacionalinių parkų, laukinės gamtos ir augalų saugumo departamentu (DNP), išplėtė jūrų saugomas zonas ir įgyvendino koralų atkūrimo projektus, dar labiau didindamos salos patrauklumą ekologiškiems keliautojams.
Žvelgdami į ateitį, Kohkood ekoturizmo modelis gali turėti įtakos politikai ir praktikoms, viršijančioms Tailandą. Sala buvo pasirinkta kaip pilotinė vieta Jungtinių Tautų Aplinkos programos (UNEP) „Tvarios salos” iniciatyvai, kurios tikslas yra pakartoti sėkmingas išsaugojimo ir bendruomenių įsitraukimo strategijas visoje Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Ši partnerystė suteiks papildomų lėšų ir techninės ekspertizės Kohkood, remiant atsinaujinančios energijos sistemų ir biologinės įvairovės stebėjimo programų vystymą iki 2028 metų.
Iššūkiai išlieka, ypač subalansuojant lankytojų augimą su trapios ekosistemos išsaugojimu. Tačiau salos proaktyvus požiūris – toks kaip privalomas aplinkosauginis švietimas turizmo operatoriams ir vietos bendruomenių integravimas į turizmo planavimą – pozicionuoja ją kaip lyderį tvaraus salų valdymo srityje. Jei dabartinės tendencijos tęsis, Kohkood tikriausiai taps globaliai ekoturizmo plėtros pavyzdžiu, demonstruodama, kaip ekonominės naudos gali būti suderintos su aplinkosaugos priežiūra ir kultūros išsaugojimu.
Šaltiniai ir nuorodos
- Tailando turizmo taryba
- Jūrų ir pakrančių išteklių departamentas
- Žaliojo lapo fondas
- Turizmo ir sporto ministerija
- Tailando elektros generavimo valdžia
- Tailando turizmo taryba
- Provincinė vandens tiekimo tarnyba